Live Holly Star
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

~~My Book~~

3 participanți

In jos

~~My Book~~ Empty ~~My Book~~

Mesaj Scris de Akane Joi Sept 10, 2009 12:35 am

Deocamdata scriu aici pentru ca inca nu stiu in ce gen se incadreaza povestea mea, am incercat sa fac si eu ceva, in fine, sper sa va placa. Smile

Primul Capitol

Visele sunt doar niste imagini pe care mintea le creaza,, dar totusi, par atat de reale. Uneori chiar ma intreb, daca ceea ce traiesc, este un vis sau purul adevar al realitatii.
Daca ceea ce traiesc eu acuma este un vis, vreau sa ma trezesc din el.
Il vad pe el stand chiar in fata mea, e la doi pasi de mine. Ii vad zambetul strengar pe care am inceput sa-l ador atat de mult, dar nu-i vad ochii. Isi intinde mana spre mine este o invitatie. Am intins mana spre el dar nu ajungeam, am facut un pas in fata, am mai facut unul, am inceput sa merg, dar nu ajungeamla el. Alergam, ma impiedicam, inca mai eram cu mana intinsa, el zambea in continuare. Mi-am simtit lacrimile curgandu-mi pe fata. Am vrut sa strig, dar gatul imi era prea uscat. Cu cat incercam sa alerg mai tare cu atat se indeparta mai mult de mine, pana cand nu l-am mai vazut deloc. M-am oprit, am incercat sa strig, dar nu puteam si chiar daca reauseam, nu ma auzea nimeni. Eram singura. Urasc singuratatea. Nu era cinstit, de ce tocmai eu trebuia sa suport asta?
Un singur lucru a spart linistea aceea, era alarma de la ceasul meu. Mi-am deschis ochii speriata, din nou. Inima imi batea cu putere, iar respiratia imi era neregulata. Mi-am intins mana ca sa opresc alarma. Era 6:00 dimineata. Ma uitam in gol la geam. Ma gandeam la visul acela ingrozitor, habar nu am cine ar putea fi acel baiat, dar am senzatia ca il cunosc de o vesnicie. A cata oara este cand il visez? Deja am pierdut sirul. Cred ca mai bine de o saptamana il visez continuu. Am simtit o umezeala pe fruntea mea. Mi-am dus mana la frunte si am sters-o. Fara sa vreau mi-am dus mana cealalta la medalionul de la gat. M-am gandit o clipa de unde il aveam, apoi mi-am adus aminte. Il aveam de la un prieten din copilarie.



Cam asta e tot ce am putut scrie, nu am putut gasi un titlu potrivit asa ca am ales 'my book'...hmm...nu prea ma pricep dar macar incerc -_-'' pale
Akane
Akane
Liceu
Liceu

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 06/08/2009
Varsta : 30
Localizare : piatra

https://livehollystar.forumgratuit.ro

Sus In jos

~~My Book~~ Empty Re: ~~My Book~~

Mesaj Scris de cryss Sam Sept 12, 2009 1:24 am

destul de dragut..Very Happy
cryss
cryss
Liceu
Liceu

Numarul mesajelor : 217
Data de inscriere : 05/09/2009
Varsta : 30
Localizare : oricunde

Sus In jos

~~My Book~~ Empty Re: ~~My Book~~

Mesaj Scris de Akane Mar Sept 15, 2009 2:37 pm

astept mai multe comenturi daca se poate Rolling Eyes
Akane
Akane
Liceu
Liceu

Numarul mesajelor : 128
Data de inscriere : 06/08/2009
Varsta : 30
Localizare : piatra

https://livehollystar.forumgratuit.ro

Sus In jos

~~My Book~~ Empty Re: ~~My Book~~

Mesaj Scris de ade' sweety Joi Sept 17, 2009 9:09 pm

Dragutz...Imi place si mie . Astept un Next, dar ...ai grija la puncte si virgule. Nu prea le pui unde trebuie Very Happy
ade' sweety
ade' sweety
Liceu
Liceu

Numarul mesajelor : 100
Data de inscriere : 02/09/2009

Sus In jos

~~My Book~~ Empty Re: ~~My Book~~

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum